Logo MPA

Diskuze k soutěžnímu příspěvku

Okamžitá platba mobilním telefonem pomocí obrazových kódůNový příspěvek

Jméno odesílatele

Předmět příspěvku

Text příspěvku

Opiště číslo z obrázku 

U všech příspěvků jsou registrovány IP adresy.Tomáš Kafka - 29. 12. 2007 2:26 - [11]

Předmět:

Ad "Naopak se zde nabízí podstatně spolehlivější a jednodušší bezkontaktní technologie, tzv. NFC (Near Field Communications)": Kolik lidí takovou technologii má a bude mít? A u kolika % z nich bude Java stack/API OS podporovat NFC? Je to další ze standardů bluetooth, a přitom se stačí podívat jak jsou léta po jeho zavedení podporovány méně mainstreamové profily (kromě serial portu a headsetu).
O NFC jsem věděl, a právě kvůli velmi nízké dostupnosti jsem použil obrazové kódy (již vymyšlenou technologii, která má díky použití v logistice již dobře vypracované algoritmy a ekosystém).

Ad "Po vyfoceni kodu, bude mit zakaznik problem najit misto, kam byla fotografie s kodem ulozena. Velka nevyhoda nutnost mit telefon s fotoaparatem a byt technologocky zdatny jej i pouzivat.": Asi to není zřejmé, ale uvažoval jsem telefon u kterého má java/API přístup k fotoaparátu, tedy veškerá zákazníkova činnost by opravdu spočívala jen ve spuštění aplikace a odsouhlasení platby (a jsem si vědom toho že jakýkoliv krok navíc už je k uživateli nepřátelský).

Asi je obecně problém se nenechat strhnout domnělými technologickými možnostmi - jak už bylo poznamenáno v jiných komentářích, uživatele zajímá hlas a sms, a víc se toho významná část učit nebude, z tohoto důvodu se mi mezi návrhy velmi líbí návrh mobilního pojištění - asi jako jediný zde má potenciál přinést hodnotu klientovi i operátorovi.

Teď lituji že jsem zavrhl nápad použít telefon jako prostředek k potvrzování plateb kartou, byl asi pro dané podmínky vhodnější a s mnohem méně náročnou implementací - spočíval v tom, že by uživatelovi každá žádost o výběr peněz z jeho karty přišla ve formě sms, a uživatel by musel výběr potvrdit, je to tedy lepší alternativa k zamykání karty (povolím jen ty transakce které jsem skutečně provedl, mám jistotu že bez tohoto svolení mi z účtu peníze nezmizí). Tato aplikace by zajistila operátorovi příjem z poplatků placených bankou, klientům zajistila důvěru v to, že jejich karta nebude zneužita, a bance poskytla konkurenční výhodu, a odstranění strachu uživatelů z plateb po internetu.

Odpovědět

evelin - 2. 7. 2009 15:55 - [13]

Předmět:

ja ted vyuzivam paysec od hellomobile.

Odpovědět
Přejít na seznam diskuzi
Přihlášení: jméno | heslo